B Hot K

KaraCuma Kampanyası Ne Zaman Bitiyor? BlackFriday Bitti Mi?

Alışveriş tutkunlarının, indirimli fiyatlardan yararlanarak ihtiyaçlarını karşıladığı BlackFriday kampanyası bitti mi?

Kampanyanın temel amacı yüksek ciro ve düşük kar marjı ile portföy genişletmektir. Kampanyalara dahil olan ürünü satın alırsınız ve satıcı sizi memnun etmeye odaklıdır. Böylece, yeni siparişleriniz için güvenilir bir satıcı ve ürün bulmanız kolaylaşır.

BlackFriday yani KaraCuma ile ilgili Neden KaraCuma deniyor? sorusunu yanıtladığımız konumuz mevcuttur. Yılın en büyük indirim kampanyası hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

KaraCuma kampanyası bitti mi sorusunu yanıtlamadan önce, ne zaman başladığını bilmemiz gerekir. Aslında, KaraCuma isimli kampanya Kasım ayının 4. Perşembe gününü takip eden Cuma gününe özeldir. Ancak birçok ülkede, son yıllarda kampanya tarihi uzatılmıştır. Ülkemizde, Kasım ayının 4. haftası birçok e-ticaret sitesi ve pazaryerinde kampanyalar düzenlenmektedir.

Örnek vermek gerekir ise:

  • 2019 yılında, KaraCuma kampanyası birçok platformda 3 gün sürmüştür. 1 Kasım Cuma gününe denk gelmiş ancak, Perşembe günü Ekim ayında kaldığı için, 4. Cuma 29 Kasım tarihi olmuştur. Büyük BlackFriday kampanyası ise 27 – 29 Kasım 2019 tarihleri arasında uygulanmıştır.
  • 2020 yılında, Pandeminin etkisiyle daralan ticaret hacmi, Black Friday kampanyası ile toparlanmaya çalışılmıştır. Binlerce tedarikçi fazla stoğunu eritmek için indirimlerini artırmıştır. 23 – 27 Kasım 2020 tarihlerinde yapılması ön görülen BlackFriday, 29 Kasım Pazar günü akşamına kadar devam etmiştir.
  • 2021 yılında, geçmiş senelerin verdiği motivasyon ile beklentiler yükselmiştir. Ancak döviz kuru üzerindeki müdahaleler ihtiyaçların gün yüzüne çıkmasına sebep olmuştur. Tüm bunların üzerine, döviz kaynaklı üretici firmalar tarafından yapılan / yapılacağı duyurulan zam oranları piyasalarda büyük dengesizliklere sebebiyet oluşturmuştur. Öyle ki, 21 Kasım’da başlayan 26 Kasım 2020 Black Friday kampanyasının 29 Kasım Pazartesi sabahına kadar devam etmesi beklenmektedir.

Related posts

Kumar Nedir? Kumar Nasıl Oynanır?

metaren

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu Kaç Olmalı

metaren

BitCoin Nedir?

metaren

Yorum yaz..